Eva Csölleová, Vítek Formánek

Eva Csölleová, Vítek Formánek

Tvůrčí duo ve složení fotografka - korektorka Eva Csölleová a spisovatel - redaktor Vítek Formánek. Specializují se na interview s tuzemskými a světoznámými osobnostmi. Zajišťují spojení s hlavními filmovými festivaly v ČR.

Kniha nabízí pohled do historie rock´n´rollu a rockabilly v Česko–Slovensku. Celkem 40 rozhovorů, z toho 29 s kapelami od pamětníků Jiřího “Bíbra” Šimáka a Pepu Pilaře přes první rockabilly umělce Romana Mrázka, Františka Triera až po současné mladé kapely. Pohled na módu, tetování, pin ups, a také scénu hot rods.

Kniha má 250 stránek, 135 fotek, od roku 1989 do současna.

Objednávky posílejte na e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Částku 379 Kč(kniha 299 Kč + poštovné za doporučenou zásilku 70 Kč) zasílejte předem na účet 2608071017/3030(Air Bank), do zprávy pro příjemce uveďte jméno pro identifikaci platby. Po obdržení platby bude objednávka odeslána.

Britský herec Roger Moore se narodil v Londýně 14.10.1927. Již od dětství projevoval výtvarné nadání a v 15 letech nastoupil jako kreslíř do firmy vyrábějící filmy. Postupně se etabloval na divadle a ve filmu. V Československu jsme jej poprvé mohli patrně vidět v seriálu Ivanhoe (1957), který se u nás vysílal v TV někdy počátkem 70. let. Přestože natočil velké množství filmů, např. Divoké husy, Tajný závod, Útěk do Athén, Muž, který pronásledoval sám sebe aj, diváci si jen nejvíce pamatují jako třetího představitele Jamese Bonda. Roli Agenta 007 ztvárnil 7x. Protože nám osobně byl jako jeho představitel nejsympatičtější, chtěli jsme ho čtenářům www.unitedfilm.cz přiblížit v medailónku, kde by na sebe prozradil začátky své kariéry a přiblížil by život na filmovém vrcholu. Tím, že již zemřel, nezbylo nám než se spolehnout na jeho upřímnou autobiografii My Word is My Bond (Moje slovo je pro mě zákon), ze které plyne, že to byl charakterní a čestný člověk, a že měl v životě tolik potřebné štěstí, bez kterého se herec neobejde.

Na konci března představil v Praze svůj dokumentární film Kuciak: Vražda novináře americký režisér žijící v Bukurešti, Matt Sarnecki. Stalo se tak na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Matt pracuje pro společnost OCCRP (Organized Crime and Corruption Reporting Project), což samo o sobě je záslužná činnost. Jeho docufilm o vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka jsme viděli na novinářské projekci a šel nám z toho mráz po zádech, protože to nebyla fikce, ale realita dnešních dnů. Matt nám ochotně odpověděl na otázky, bohužel, k osobnímu setkání nakonec nedošlo.

Fandíme mladým tvůrcům, kteří se snaží prorazit do světa filmu a dělají to skoro na koleně. Jedním takovým je mladý režisér Adam Koloman Rybanský, kterého jsme potkali při premiéře jeho celovečerního debutu Kdyby radši hořelo. Narodil se v Hradci Králové 2. 6. 1994 a již od dětství toužil stát se režisérem. Po studiu na hradeckém gymnáziu se přihlásil na FAMU. Natočil pět studentských filmů, než se pustil do celovečerního. Ke všem svým filmů si píše i scénáře.

Když jsme zabrousili na výstavu fotografií Lubomíra Pavelčáka (5. 1. 1963), o němž jsme do té doby vůbec neslyšeli, netušili jsme, že je téměř nevidomý. Fotografie byly tak krásné a zajímavé, autor jim sám říká „brýlovky“, protože je fotí přes své silné dioptrické brýle. Hned jsme měli spoustu otázek, a tak se s panem Pavelčákem spojili. Rozhovor s ním bylo příjemné povídání a vůbec si nestěžoval na svůj osud a nemoc, naopak, mladě znějící hlas zněl optimisticky a byl plný pozitivní energie. Až pak nám jeho majitel prozradil, že týden předtím oslavil šedesátiny.

ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec
Strana 1 z 44