Andreas Kreuzer

Andreas Kreuzer

Šéfredaktor

Nezávislý filmař a zakladatel Unitedfilmu.

Ata posterDokumentární / Drama
Česko,2021

Režie:

Vít Mazánek

Produkce:

Lukáš Blažek
 
Vše začalo nevinně. Dva litomyšlští studenti, Jan Pech a František Snopek, z klukovské nerozvážnosti roztrhali a poté do záchoda místního gymnázia spláchli podobizny Stalina a Gottwalda. Po udání tamního školníka se rozjela kola vyšetřování, která semlela nejen oba zmíněné výtečníky, ale i mnohé další. Zatýkání a výslechy se staly politickým nástrojem komunistické strany v jejím boji proti organizacím, jež jí odmítaly poslušnost.
IzolaceSci-fi / Psychologický / Drama
Česko, 2021, 28 min

Režie, scénář, střih: Patrik Polák

Kamera: Stanislav Křivánek, Matěj Paulík, Michal Kubík

Architekt: Ondřej Cigáník

Makeup a kostým: Barbora Pleskačová

Zvuk: Jan Rejda, Martin Bartošek, Michal Gazdag 

Hrají: Tomáš David, Robert Vrba, Petra Lorencová, Hana Briešťanská, Tomáš Mann, Pavel Schönwälder

Sci-fi film o kapitánu Marvinovi, který se probudí uzavřený v záchranném modulu na cizí planetě bez jediné vzpomínky na to, co se stalo. Jeho šance na záchranu jsou mizivé a jeho psychický stav se v trvající izolaci zhoršuje.

 

Poslouchej posterThriller / Psychologický / Drama
Česko, 2019, 77 min

Snímek vypráví příběh mladého páru, který vyráží na výlet, aby jejich vztahu dodali novou energii, protože se zdá, že už se vyčerpal a spěje k zániku. Dívka má navíc silné podezření, že jí je partner nevěrný, ale nemá pro to důkazy. Partnerovo koketní chování vůči jiným ženám ji v tom však utvrzuje. Během cesty, kdy její partner spí, uslyší v autě hlas a jak se záhy ukáže, jde o hlas mužovy milenky. Ta se dokonce dívce začne zjevovat. Je to jen noční můra, halucinace, nebo snad její partner skrývá daleko hrůznější tajemství, než jsou občasné zálety? Jak ubíhají kilometry, atmosféra houstne a ve chvíli, kdy dívka záhadu rozluští, jí začne jít o život.

cesta do kandaharuDrama, road movie

Česko, Velká Británie,  2021

Režie:

Petr Vopěnka

Scénář:

Petr Vopěnka

Kamera:

Petr Vopěnka

Hrají:

Andrea Tesařová, Denis Docenko, Tomáš Karab, Michaela Krylov, Natálie Steklá, Ladislav Knote a další
 

Film Cesta do Kandaháru vypráví příběh sourozenců Příhodových, Československých reprezentantů ve sjezdovém lyžování, kteří se v roce 1949 vydali na cestu za svobodou.

V roce 1949 se situace pro většinu lidí v Československu stále zdála jako začátek prosperující budoucnosti. Zdaleka to však neplatilo pro všechny. Jakýkoliv jiný, než bezvýhradně poslušný přístup k nastupujícímu normálu, vedl k úplné ztrátě svobody a často i života. A právě v této době, kdy hranice ještě nebyly obehnány elektrickým plotem, ale do pohraničí se už smělo jen s propustkou, se hlavní protagonisté příběhu odhodlají k útěku. Alexandra a František se pod záminkou budování vysídleného pohraničí dostanou až na samý okraj znovu nesvobodné republiky, svých sil a svého štěstí. Oba jsou lyžaři a trénovaní sportovci. Ale ne vše se dá natrénovat. V době, kdy nastupující komunistický režim uzavírá hranice a nastoluje diktaturu se má odehrát nejdůležitější závod jejich života.

 

Město Helebrant Diviš nezávislý film teaser posterKrimi, thriller

Česko, 2021

Režie:

Jiří Diviš

Scénář:

Jiří Diviš

Kamera:

Jakub Šimůnek

Hrají:

Jarek Hylebrant, Tomáš Dastlík, Veronika Divišová, Oskar Hes a další
 
Příběh filmu se odehrává během 24 hodin v Praze. Klára, Viki a Mechanik se každý den pohybují na hraně zákona. Rajón, do kterého všichni tři patří, kontroluje dvojice vymahačů. Netrvá dlouho a jejich osudy se během dne dramaticky protnou. A někoho to bude stát život.

 

Page 1 of 11