
Eva Csölleová, Vítek Formánek
Tvůrčí duo ve složení fotografka - korektorka Eva Csölleová a spisovatel - redaktor Vítek Formánek. Zkušenosti mají s prácí pro časopisy jako Cinema nebo Interview. Vydali desítku knih u nás i v zahraničí. Zaměřují se na interview se zajímavými lidmi či osobnostmi kulturní scény z celého světa.
Tohle byla hotová akce kulový blesk. Eva mi dala DVD s filmem Punk in Africa, který mě zaujal a pojal jsem touhu udělat s některými lidmi z něj rozhovor. Když jsem „googlil“, narazil jsem na koproducenta Davida Chisletta. Ten se mi ochotně ozval do druhého dne a dal mi několik kontaktů. Mezi nimi byl i ten na režiséra filmu, Američana Keith Jonese. K mému velkému překvapení žije 30 let v Praze. Byl velice vstřícný a líbil se nám punkový styl, jakým točí. Také se nám líbil jeho vztah k České republice a lidem kolem filmu a hudby, prostě zajímavý člověk jako stvořený pro rozhovor pro Unitedfilm.
Viliam Poltikovič: Začínal jsem s natáčením přírody, rodiny, pak určité stylizace, obrazové metafory a teď je to spíš osvěta.
Když jsme shlédli film Tajemství smrti a následně si přečetli o životě a tvorbě pana Poltikoviče, bylo nám jasné, že tento pozoruhodný tvůrce je ideální člověk pro rozhovor. Spojili jsme se a přišla nám pozitivní odezva, pak už bylo vše jen otázkou času, až si jej pro nás udělá po dokončení dalšího filmu. Viliam Poltikovič (1958) je český dokumentarista a spisovatel. Vystudoval Katedru dokumentární tvorby na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění v Praze. Natočil více jak 170 dokumentů s duchovní a cestovatelskou tematikou a napsal knihy: Duše východu: duchovní cestopis, Touha po absolutnu. Svatí muži Indie, Brána smrti, Příběh tantry.
Simon Holland se narodil v Británii 9. 8. 1957. Film si zamiloval od dětství a s kamerou chodil v době punkové exploze natáčet koncerty kapel do legendárního klubu Roxy v Londýně. Punkový přístup vyznává dodnes, i když je již v důchodu. Po vystudování filmové školy dostal práci v BBC, kde se z něj stal postupem let žádaný střihač, a tak se vypracoval, že se stal nezávislým umělcem. Pracoval na dokumentech pro různé společnosti a filmové kanály jako National Geography, Discovery Channel a propracoval se až k prestižní spolupráci s NASA. Přestěhoval se na francouzský venkov, kde si koupil starý mlýn, je majitelem pilotní licence a je potřetí ženatý. Je velmi aktivní na YouTube. Poslední dobou zaujal tvrzením, že jeho spolehlivé zdroje mají důkazy o kontaktech mimozemské civilizace. Nás zaujal právě tím, že natočil punkový dokument Apathy for Devil, proto jsme jej požádali o rozhovor. Bohužel, zrovna o těch punkových letech nám toho však moc neřekl.
Juraj Višný: Ze života Supermana
Dlouho očekávaná biografie zakladatele kulturistiky a idolu 60. let se připravuje k vydání na duben. V obchodech a knižní distribuci bude minimálně, většina nákladu bude nabízena formou zásilkového prodeje přímo na knižním e-shopu vydavatele aos-knihy.cz, kde ji lze předobjednat už nyní za zvýhodněnou cenu 299,- Kč.
POUZE prvních 300 objednávek touto cestou bude mít jako bonus originální podpis Juraje Višného uvnitř knihy.
Odkaz na objednávku: Juraj Višný: ze života Supermana
Na Letní filmové škole jsme potkali Davida Bushmana, amerického vydavatele, spisovatele, filmového kurátora a obdivovatele filmů Davida Lynche. Na jeden z mnohých, který na festivalu uváděl (Lost Highway) jsme šli a…nepochopili ho. Na povídání nebylo kdy, protože mě nabitý program, takže jsme se dohodli na rozhovoru po mailu, což úspěšně proběhlo.