Samyang nabízí kvalitní 100mm objektiv za dostupnou cenu

Autor:

Na začátku dubna ohlásil jihokorejský výrobce dvojici nových makro objektivů s pevnou fokální délkou 100mm a clonou f2.8. Jeden klasický plnoformátový, druhý pro cine-style s přidanými funkcemi. Připojit půjdou k většině dostupných úchytů.

Ojektiv je vhodný pro plnoformátové kamery a nabízí poměr 1:1 při reprodukci skutečného světa, umožňujíc zaostřit na mnohem kratší vzdálenosti, než obyčejné objektivy.

Díky němu pak může fotograf snímat o malé objekty z mnohem kratší vzdálenosti a vytvořit tak krásný extrémní detail. S tímto objektivem tak můžete ostřit již od vzdálenosti 30cm, což na 100mm objektivu bez makro režimu není možné. Pokud rádi fotíte květiny, nebo broučí život, ale třeba i portréty, může být tento objektiv pávě pro vás.


Objektiv obsahuje celkem 15 elementů seřazených do 12 skupin a nesoucí vlastnosti jako HR, ED a UMC - respektive high refraction a extra low dispersion pro minimalizaci aberací a ultra multi coating pro minimalizování nežádoucích světelných efektů. Výhodou nezávislého výrobce je ale hlavně nabídka 10 možných bajonetových uchycení, takže ať už máte kameru značky Sony, Canon, nebo Nikon, bude vám pasovat. Celkem jich výrobce nabízí 10, včetně úchytů jako Canon EF, Nikon F, Four Thirds & Micro Four Thirds, Pentax K a další.

Obsahuje clonu  9 čepelích, čímž vám vytvoří přirozený bokeh i při vetším přiclonění. Tělo objektivu je pak vyrobeno z bytelného hliníku a samozřejmě k němu dostanete i sluneční clonu. Má také kroužek na ruční nastavení clony.

Cine variace plně zvaná Samyang 100mm T3.1 VDSLR ED UMC MACRO navíc nabídne ozubený kroužek pro bezdrátový follow focus a značky pro světelnost a ostření na obou stranách objektivu.

Objektivy budou v prodeji již v průběhu dubna a jejich cena bude $599 (cca 15.000kč).

Média