Akvizice filmů na kanál Vortex

3 tisíce unikátních čtenářů každý měsíc

 

Unitedfilm přijímá filmy nezávislého charakteru na svůj reprezentativní kanál.

Unitedfilm nepřijímá snímky ryze komerční, tj. zejména televizní, distribuční, reklamní, propagační a snímky amatérské, experimentální a hudební videoklipy.

Více informací o statutu nezávislého filmu.

V případě žádosti o zveřejnění traileru nebo soundtracku z filmu v modulu Unitrack postupujte dle stejných pokynů (u hudby plakát musí nahradit cover z alba).

 

Jak připravit film na kanál Vortex

Řídí se dle struktury Československé filmové databáze.

 

MarinkaNázev filmu

Žánr

Země původu, rok výroby, délka v minutách

Hrají:, Předloha:, Scénář:, Kamera:, Režie:, Hudba:, Produkce:, Kostýmy: apod.

Synopse

Stručně a poutavě podaný děj filmu.

Plakát

Propagační grafické zpracování filmu v orientaci na výšku.

Link na film

Odkaz na snímek ze streamovacích platforem (You Tube, Vimeo).

Nepřijímáme video odkazy z Instagramu, FB a dalších sociálních sítí.

 

Takto připravený snímek je připraven k odeslání kurátorovi kanálu Vortex.

 

Kurátor Vortex

Podklady prosíme zaslat v požadovaném znění na adresu vortex(zavináč)unitedfilm(tečka)cz a do předmětu uvést: Film na Vortex. Žádost bude po kontrole podkladů zpracována, posouzena kurátorem ohledně kritérií kvality a pravidel nezávislého filmu a v co nejkratším termínu snímek zveřejněn.

 

Podmínky přihlášení a obecně závazné předpisy

Zaslanou žádostí tvůrce souhlasí se zveřejněním filmu na kanále Vortex portálu Unitedfilm, stvrzuje souhlas, že jeho snímek má řádně vypořádána autorská práva ke všem jeho složkám, že jeho snímek vznikl na základě legálních postprodukčních postupů, neporušuje platné zákony ČR, stvrzuje vlastnictví snímků včetně dodatečných materiálů, potvrzuje povolení k užití záznamu zaslaného díla a souhlasí s všeobecnými podmínkami o nakládání osobních údajů dle platných obecných nařízení GDPR s tím, že s jeho údaji nebude nijak dále nakládáno, vyjma databáze kanálu Vortex. Za zveřejněný snímek není vydáván žádný autorský honorář, nedochází k žádné licenční dohodě ani uzavřené smlouvě, snímek slouží pouze jako bezplatný záznam v katalogu nezávislého filmu. Autorská práva jsou stále v držení majitele prostřednictvím podmínek streamovacího video úložiště, kanál Vortex je jen prostředníkem, výběrovým katalogem a nekomerční databází. V případě odstranění odkazu na film dojde k odstranění filmu z kanálu Vortex. Kurátor má právo snímek nepřijmout. Na žádosti se písemně neodpovídá. Na pozdější reklamace a úpravy nebude brán zřetel, pouze v zásadních případech, které mohou změnit vyznění snímku nebo způsobit újmu z nesprávných či zavádějících údajů. Tvůrce zveřejněného filmu může užívat výsady vybraného filmu a používat grafické ztvárnění kanálu Vortex ve svých veškerých materiálech pod volnou licencí Creative Commons.

2016 (C) Vortex je značkou právnické osoby Unitedfilm, z.s., IČ: 27020959. Všechna práva vyhrazena.

 

Tělo článku

Dle kreativity každého jedince.

Ideálně však 4 - 8 odstavců o 5 řádcích textového editoru o filmu (o motivaci vzniku a ambicích snímku, o zkušenosti a úspěších tvůrců, o představení děje, štábu, herců, o zajímavostech z natáčení, preprodukce či postprodukce, o plánovaném uvedení). Vhodné doplnit o citace aktérů a uvést je do uvozovek v přímé řeči, případně přiložit krátký rozhovor s režisérem, hlavním hercem apod.

Odkazy na stránky filmu

Linky na další obsah k filmu, např. stránky filmu, sociální sítě nebo kampaně pro financování.

Fotografické přílohy

Min. 2 fotografie (z natáčení, z filmu, artwork) a plakát filmu

Ideálně v rozlišení okolo 1MP - cca 1200x900 (ne menší a ne výrazně rozměrnější)

Video přílohy

Odkaz na video ze streamovacích platforem (You Tube, Vimeo).

Nepřijímáme odkazy z Instagramu, FB a dalších sociálních sítí.