Vysněná postava v dokumentu Tělo plné štěstí

Autor:

Tělo plné štěstí

Proč se často cítíme tlustí a oškliví, i když nejsme? Může za to současná mediální realita, která nám neustále servíruje člověka jako nesmírně krásnou a po všech stránkách dokonalou bytost. Autor filmu se proto rozhodl, že se na 6 měsíců vloží do rukou odborníků v péči o vzhled, aby zjistil, zdali je člověk z masa a kostí vůbec schopen vyrovnat se svým vyretušovaným vzorům. Na pozadí svého osobního příběhu rozkrývá skrze odborníky a známé mediální reprezentanty rostoucí společenský problém, který má mnohdy až fatální důsledky. Podaří se mu stát se „klukem z plakátu“? S jakými následky? A je vůbec dokonalá krása skutečnou cestou ke štěstí? Pojďme to zjistit!

Lákavý celovečerní nezávislý filmový dokument o neustále žhavém a věčném tématu.

Režisér Jiří Vávra a zároveň sympatický hlavní protagonista filmu nás vezme na hodinovou „jízdu“ svého vlastního rozjímání a sebeobětování k cestě za vysněným tělem. Cestou potkáme mnoho známých tváří, které nás konfrontují s přímou snahou autora, který se rozhodne během půl roku za pomocí specialistů dorazit do pomyslného cíle štěstí dokonalého kluka z plakátu. A některé zastávky stojí za to, zejména z prostředí bulvárních novin, ze salónů krásy nebo z maso chtivých předkol soutěží krásy. Jirka se zakousne do svého cíle tvrdě, netrvá dlouho a výsledky se začnou dostavovat. Otázkou však zůstává, má to celé smysl?

Dokument má velmi dobrý spád a nepřestane vás nudit. Když už si myslíte, že nic nového neuvidíte, přijde nějaká zajímavá pasáž, které celé snažení o to více podtrhne. A finále proměny režiséra, který omládne o několik let a dokáže si sám ze sebe i vystřelit, opravdu pobaví. Nečekejte intelektuálský rozjímavý dokument, ani přihlouplý televizní formát pořadu o hubnutí. Tvůrci pojali dokument opravdu vážně a zábavně. A na závěr se dočkáme i reálné odpovědi na celé snažení, která po všech útrapách a proměnách zazní jako pomyslný ortel celé této eskapády. 

A kdo vlastně autor filmu je? Kreativec, scenárista, režisér, příležitostný piják, skalní fanoušek italské kuchyně a roztomilý misantrop vystudoval Slezskou univerzitu v Opavě, bakalářský obor Audiovizuální tvorba. Ještě před studii pracoval jako marketingový poradce, grafik a webmaster, přičemž ve službách marketingu a grafiky figuruje dodnes. Režijně debutoval publicistickým dokumentem Sportu zdar, za který získal několik osobních pochval a veřejných ocenění na mezinárodních festivalech (Sportfilm 2013, Ostrava-picture 2014). Dále se jako scénárista a redaktor podílel na oceňovaných dokumentárních cyklech Sami proti zlu, Dějiny na vlastní kůži a Dějiny na vlastní kůži 2, které se používají v rámci výuky moderních dějin na základních a středních školách. Jeho nejnovějším autorským počinem je Tělo plné štěstí, celovečerní dokumentární film o kráse, jakou svět neviděl, za který aktuálně získal ocenění na mezinárodním festivalu Ekofilm.

 

 

 

Média