Andreas Kreuzer

Andreas Kreuzer

Šéfredaktor

Nezávislý filmař a zakladatel Unitedfilmu.

Objev nezávislého filmu, šarmantní modelka, okouzlující herečka a vynikající zpěvačka Vlasta Ulrichová, úspěšně pokračuje s dalšími projekty. Po několika foceních, mimo jiné pro TV show 7 pádů Honzy dědka, nyní vyšel nový videoklip populárního zpěváka a rappera jménem Renne Dang s Vlastou v hlavní roli.

Ata posterDokumentární / Drama
Česko,2021

Režie:

Vít Mazánek

Produkce:

Lukáš Blažek
 
Vše začalo nevinně. Dva litomyšlští studenti, Jan Pech a František Snopek, z klukovské nerozvážnosti roztrhali a poté do záchoda místního gymnázia spláchli podobizny Stalina a Gottwalda. Po udání tamního školníka se rozjela kola vyšetřování, která semlela nejen oba zmíněné výtečníky, ale i mnohé další. Zatýkání a výslechy se staly politickým nástrojem komunistické strany v jejím boji proti organizacím, jež jí odmítaly poslušnost.
IzolaceSci-fi / Psychologický / Drama
Česko, 2021, 28 min

Režie, scénář, střih: Patrik Polák

Kamera: Stanislav Křivánek, Matěj Paulík, Michal Kubík

Architekt: Ondřej Cigáník

Makeup a kostým: Barbora Pleskačová

Zvuk: Jan Rejda, Martin Bartošek, Michal Gazdag 

Hrají: Tomáš David, Robert Vrba, Petra Lorencová, Hana Briešťanská, Tomáš Mann, Pavel Schönwälder

Sci-fi film o kapitánu Marvinovi, který se probudí uzavřený v záchranném modulu na cizí planetě bez jediné vzpomínky na to, co se stalo. Jeho šance na záchranu jsou mizivé a jeho psychický stav se v trvající izolaci zhoršuje.

 

Poslouchej posterThriller / Psychologický / Drama
Česko, 2019, 77 min

Snímek vypráví příběh mladého páru, který vyráží na výlet, aby jejich vztahu dodali novou energii, protože se zdá, že už se vyčerpal a spěje k zániku. Dívka má navíc silné podezření, že jí je partner nevěrný, ale nemá pro to důkazy. Partnerovo koketní chování vůči jiným ženám ji v tom však utvrzuje. Během cesty, kdy její partner spí, uslyší v autě hlas a jak se záhy ukáže, jde o hlas mužovy milenky. Ta se dokonce dívce začne zjevovat. Je to jen noční můra, halucinace, nebo snad její partner skrývá daleko hrůznější tajemství, než jsou občasné zálety? Jak ubíhají kilometry, atmosféra houstne a ve chvíli, kdy dívka záhadu rozluští, jí začne jít o život.

Jednou z hlavních předností nezávislého filmu je možnost svobodně obsadit role. Díky tomu se mohou nalézat mladé talenty. Tuto dovednost si osvojil zejména nezávislý režisér a producent Lukáš Koláček. Před lety takto objevil herečku Sarah Haváčovou. Ta si posléze zahrála princeznu Lenku v pohádce Škola princů (2010) a sbírala vavříny za nejlepší herecký výkon ve filmu Marinka (2013). Momentálně natočila tv minisérii V pozadí události v režii Jana Hřebejka.

ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec
Strana 1 z 71