Andreas Kreuzer

Andreas Kreuzer

Šéfredaktor

Nezávislý filmař a zakladatel Unitedfilmu.

IzolaceSci-fi / Psychologický / Drama
Česko, 2021, 28 min

Režie, scénář, střih: Patrik Polák

Kamera: Stanislav Křivánek, Matěj Paulík, Michal Kubík

Architekt: Ondřej Cigáník

Makeup a kostým: Barbora Pleskačová

Zvuk: Jan Rejda, Martin Bartošek, Michal Gazdag 

Hrají: Tomáš David, Robert Vrba, Petra Lorencová, Hana Briešťanská, Tomáš Mann, Pavel Schönwälder

Sci-fi film o kapitánu Marvinovi, který se probudí uzavřený v záchranném modulu na cizí planetě bez jediné vzpomínky na to, co se stalo. Jeho šance na záchranu jsou mizivé a jeho psychický stav se v trvající izolaci zhoršuje.

 

Poslouchej posterThriller / Psychologický / Drama
Česko, 2019, 77 min

Snímek vypráví příběh mladého páru, který vyráží na výlet, aby jejich vztahu dodali novou energii, protože se zdá, že už se vyčerpal a spěje k zániku. Dívka má navíc silné podezření, že jí je partner nevěrný, ale nemá pro to důkazy. Partnerovo koketní chování vůči jiným ženám ji v tom však utvrzuje. Během cesty, kdy její partner spí, uslyší v autě hlas a jak se záhy ukáže, jde o hlas mužovy milenky. Ta se dokonce dívce začne zjevovat. Je to jen noční můra, halucinace, nebo snad její partner skrývá daleko hrůznější tajemství, než jsou občasné zálety? Jak ubíhají kilometry, atmosféra houstne a ve chvíli, kdy dívka záhadu rozluští, jí začne jít o život.

Jednou z hlavních předností nezávislého filmu je možnost svobodně obsadit role. Díky tomu se mohou nalézat mladé talenty. Tuto dovednost si osvojil zejména nezávislý režisér a producent Lukáš Koláček. Před lety takto objevil herečku Sarah Haváčovou. Ta si posléze zahrála princeznu Lenku v pohádce Škola princů (2010) a sbírala vavříny za nejlepší herecký výkon ve filmu Marinka (2013). Momentálně natočila tv minisérii V pozadí události v režii Jana Hřebejka.

Někdo objevuje Ameriku, jiný zase odnož filmového hnutí. Po 10 ročnících festivalu nezávislých filmů Cinema Open a po 7 letech činnosti portálu nezávislého filmu, včetně kanálu Vortex, konečně naše veřejnoprávní televize zaznamenala proud českého nezávislého filmu. A to už dlouhou dobu provozuje z peněz daňových poplatníků speciální kulturní kanál ČT Art nebo speciální pořad o filmu Průvan.

cesta do kandaharuDrama, road movie

Česko, Velká Británie,  2021

Režie:

Petr Vopěnka

Scénář:

Petr Vopěnka

Kamera:

Petr Vopěnka

Hrají:

Andrea Tesařová, Denis Docenko, Tomáš Karab, Michaela Krylov, Natálie Steklá, Ladislav Knote a další
 

Film Cesta do Kandaháru vypráví příběh sourozenců Příhodových, Československých reprezentantů ve sjezdovém lyžování, kteří se v roce 1949 vydali na cestu za svobodou.

V roce 1949 se situace pro většinu lidí v Československu stále zdála jako začátek prosperující budoucnosti. Zdaleka to však neplatilo pro všechny. Jakýkoliv jiný, než bezvýhradně poslušný přístup k nastupujícímu normálu, vedl k úplné ztrátě svobody a často i života. A právě v této době, kdy hranice ještě nebyly obehnány elektrickým plotem, ale do pohraničí se už smělo jen s propustkou, se hlavní protagonisté příběhu odhodlají k útěku. Alexandra a František se pod záminkou budování vysídleného pohraničí dostanou až na samý okraj znovu nesvobodné republiky, svých sil a svého štěstí. Oba jsou lyžaři a trénovaní sportovci. Ale ne vše se dá natrénovat. V době, kdy nastupující komunistický režim uzavírá hranice a nastoluje diktaturu se má odehrát nejdůležitější závod jejich života.

 

ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec
Strana 1 z 71