Pravda o filmovém byznysu v knize Továrna na (falešné) sny

Autor:

Tato kniha je pro opravdové filmové fanoušky, které zajímá práce spojená s napsáním scénáře, natočením a výrobou filmu i jeho financováním a v neposlední řadě s náročnou prací herců. Jména tvůrců v knize ne vždy zdobí první stránky časopisů a novin, přestože vydávají ze sebe všechno. Odkrývají pravdu o dnešním často bezohledném filmovém byznysu, demytizují představy o pohádkovém životě v hollywoodské „továrně na sny“ a upřímně odhalují svou trnitou cestu k filmování. Na vlastních příkladech dokazují, že když má někdo odhodlání, cíl, víru a trochu štěstí něco dokázat, že se mu to podaří. Čtenář často netuší, že jeho oblíbený film napsal nebo natočil někdo, jehož životní příběh je pozoruhodný, přestože se o něm nikde nedočetl.

Annaud, Badham, Robbins a další hvězdy v exkluzivních interview

Padesátka rozhovorů pořízených autory převážně osobně na českých filmových festivalech nebo písemným stykem. Od hvězdných jmen jako J.J.Annaud, John Badham, Tom Courtenay, Christopher Lee, Tim Robbins se dozvíte zajímavosti z jejich profese, od Richarda Lestera, jaké to bylo natáčet filmy s The Beatles, Nicolas Meyer se svěří, jaký měl jeho film Den Poté vliv na válečnou politiku Ronalda Reagana, skriptka Katinka Farago prozradí, jaké to bylo pracovat 30 let s Ingmarem Bergmanem, make-up umělkyně Ilona Herman přiblíží, jaké to je pracovat se špičkovými hollywoodskými herci, Nils Malmros se vypoví, jak natočil ve svých filmech celý svůj život, špičkový kaskadér Hal Needham zavzpomíná, jak se z chudého chlapce stal jedničkou ve svém oboru, Tariq Hager přiblíží, jak si Američan libanonského původu založí svoji filmovou školu v Praze a mnoho dalších zajímavostí od filmových protagonistů.

Tato kniha je plná zajímavých příběhů, které protagonisti sami napsali nebo řekli autorům této knihy při osobních setkáních. Kniha obsahuje velké množství autogramů a fotografií. V tomto smyslu je originální a jedinečná.

Pokud jste filmovými fanoušky, tak tato kniha z pera redaktorů portálu Unitedfilm je určená přímo pro Vás. Vychází v nakladatelství Petrklíč a je dostupná v síti Kosmas nebo u všech dobrých knihkupců.