Dívka z obrazu ožije v hudební romanci

Autor:

Po nezdarech s produkcí vzkřísil režisér Lukáš Koláček svůj dlouho připravovaný projekt na motivy polozapomenuté písně našeho nejpopulárnějšího zpěváka.

 Natáčení, na jehož konci bude romantický krátkometrážní hudební snímek, proběhlo v oblíbené destinaci mnoha českých i zahraničních štábů, v císařské pevnosti Josefov. „Točili jsme v umělecké kolonii Bastion IV., v sochařském ateliéru Petra Nováka, který jsem objevil v úžasném dokumentu Harmonie života,“ odkrývá inspiraci režisér a dodává: „Cítili jsme se se štábem u Petra jako doma a díky tomu se ve filmu objeví i jeho umělecké fragmenty, které dodaly místu nezaměnitelnou atmosféru. O jeho ateliér měla v minulosti zájem i britská produkce režiséra Davida Cronenberga s hvězdami Michaelem Fassbenderem a Keirou Knightley. Ti ale na rozdíl od nás dostali od Petra košem,“ chlubí se filmař.

Kouzelné prostředí, kde se zastavil čas, napomáhá k hereckému výkonu hlavních představitelů. Půvabné debutantce s výraznou tváří Vlastě Ulrichové, kterou si tvůrce vyhlédl jako fotomodelku na vernisáži právě v Bastionu. Vedle ní dal další příležitost mladému sympatickému herci Štěpánu Zahálkovi, který se objevil nedávno v pohádce Mlýnku dost!. O dobové kostýmy příběhu z konce 50. let se postarala ostravská kostýmní výtvarnice Eva Dlouhá. Ztvárnění výtvarné dekorace a obrazy má na svědomí talentovaný malíř Josef Kleiner, který působí taktéž v josefovské kolonii. Za kameru se postavil zkušený Ondřej Krejcar. O původní verzi scénáře se postaral slovenský scenárista Igor Petrík.

Nekomerční romance se dočká premiéry na podzim. „Snímek je mou osobní poctou nedávno zesnulému Karlu Gottovi, jehož úmrtí mě hluboce zasáhlo. Už proto, že jsem usiloval o to, aby mou vizi posvětil sám mistr,“ lituje Lukáš Koláček a doufá, že fanoušci interpreta ocení obrazovou podobu jeho zapomenuté písně. Tajemná dívka z obrazu se konečně dočká své tváře.

Média