Chystá se první celovečerní film ve vertikálním rámu

Autor:

Ruský režisér hollywoodského filmu Wanted s Angelinou Jolie a Jamesem McAvoyem plánuje výrobu prvního vertikálního filmu.

Vynálezce událostí Screenlife

Snímek s názvem V2 - Útěk z pekla bude vyprávět příběh o sovětském pilotovi drženém v německém koncentračním táboře během 2. světové války.

Bekmambetov je považován za jednoho z vynálezců filmového a televizního formátu „Screenlife“, v kterém vidíme události rozvíjející se na obrazovce počítače, tabletu nebo smartphonu, produkoval také akční film natočený zcela z pohledu první osoby Hardcore Henry, který poukazuje i na hráčské návyky ve vnímání hraní počítačových her.

V2 Escape from hellNyní se Bekmambetov zaměřil na průkopnické vertikální video jako životaschopný formát pro hlavní hrané filmy, převracející tradiční formát kompozice. Vertikální obsah byl dříve popularizován platformami včetně TikTok a Snapchat pro krátkou formu na mobilu. Film je navržen především s ohledem na publikum smartphonů.

Dobový film vertikálně?

Oproti Hardcore Henry, akčnímu a fantasknímu snímky ze současnosti, je tentokrát zarážející použití experimentu pro dobový film, který poukazuje na zajatého sovětského pilota, který unikne z německého koncentračního tábora. Nejspíš jde o to, najít novou formu pro zdůraznění tématu druhé světové války u mladší generace. Snímek totiž vznikne k výročí této události a ve spolupráci s největším ruským operátorem mobilních telefonů MTS, který lokálně uvolní na své digitální platformě MTS Media. Budou vyrobeny dvě verze, jedna pro ruský trh a anglická jazyková mezinárodní verze, která bude obsahovat několik různých scén a bude zahájena záběry bombových náletů Luftwaffe na Londýn. Premiéra bude začátkem února 2021.

Bekmambetov už dříve produkoval první zcela vertikální seriálovou řadu, Dead Of Night, která byla vyrobena výhradně pro Snapchat. Tato show následuje dospívající dívku, která se snaží uniknout zombie apokalypse.

Z nechtěného experiment

Vertikální video je nechtěnou variantou dnešní doby, kdy je snazší držet telefon vertikálně a nikoli horizontálně. Publikum tento rám doposud nepřijalo, není vhodné k projekci na TV a v kinech. Uplatňuje se hlavně při přehrávání na mobilních zařízeních, které můžeme držet vertikálně, ev. otočných počítačích nebo tabletech. Uvidíme, zda půjde o dočasnou hříčku, či se z něho může stát samostatná kategorie, podobně jako kdysi začínalo natáčení filmů výhradně na mobil nebo 3D.

Foto: Gritdaily.com, V2 - Escape from Hell

Média