Další nová pohádka z dílny Jiřího Česáka

Autor:

Milovníci pohádek zbystřete! Na obzoru je nový snímek z dílny Jiřího Česáka. Tento nezávislý filmař chrlí takřka jednu pohádku za druhou. V komerčním filmu s ním stíhá držet tempo snad jen Zdeněk Troška. Jeho nový počin nese název Mlýnku, dost! 

Po úspěšných pohádkách K čertu a O vlásek zakletá se Jiří neohroženě vrhl do další produkce. Tato pohádka se od minulých liší už hereckým obsazením. Tentokrát se podařilo získat do rolí hlavních postav profesionální herce. Hlas vypravěči propůjčil charismatický Zdeněk Junák, moravský rodák proslavený především populárním seriálem Četnické Humoresky režiséra Antonína Moskalyka. Hlavní ženské postavě propůjčuje tvář Tereza Blažková čarokrásná herečka známá z filmů Skleněný pokoj, Já, Olga Hepnarová nebo Rašín. Postavu mládence ocení ženské publikum, jelikož se do něj vehrál mladý pohledný a talentovaný Štěpán Zahálka. Pro něj to bude po studentském filmu druhá příležitost před kamerou.

 

Můžeme se zatím jen domýšlet, jak pohádka dopadla. Zda po vypulírované obrazové stránce konečně dorazí i vycizelovaný scénář. Jednoduchá zápletka, děj s dramatickým obloukem, umožňující hercům předvést jejich herecké schopnosti. To zatím v předešlých snímcích Jiřího Česáka značně zaostávalo. Jsme tedy napjatí, jak si poradil tentokrát.

Podívat se zatím můžete na kratičkou upoutávku.

 

Zde tvůrce prezentuje obrazovou postprodukci.

 

Jako poslední prozatím vyšla ukázka z filmu.