Chystá se pražská premiéra gangsterky Stíny minulosti

Autor:

Dobové nízkorozpočtové filmy nemusejí být jen doménou České televize, pouští se do ní s nadšením i nezávislí tvůrci.

Stíny minulosti 1

Po krátké autorské povídce Trojče (2016) představují Petr Mašín a Roman Rezek svůj další film. Autorský snímek Stíny minulosti je druhým počinem této umělecké dvojice, která se rozhodla dělat věci po svém a tak, jak ji baví. Opět se za kameru postavil zkušený kameraman Roman Rezek. A stejně jako minule, i tentokrát se o scénář, režii i hlavní roli odhodlal postarat Petr Mašín.

Příběh filmu Stíny minulosti nás bere na americký venkov 30. let. Země se zbavila lidí, jako byl Al Capone, a konečně se zotavuje z dlouhé prohibice. Ve vězení musí velkým rybám uvolnit místo ty malé, a tak se na svobodu dostává mladý pašeráček, Jack Whalen. Odjíždí se svou sestrou Sárou a jejími přáteli na poklidný venkov, aby po letech urovnali sourozenecké vztahy. Jenže na temných lesích a malé chatě v údolí je něco divného. Z nějakého důvodu není toto místo na mapě. Jack a ostatní brzy zjišťují, že prohibice, kterou už mají všichni za sebou, byla teprve začátek.

Stíny minulosti 2

„Chtěl jsem se vydat cestou, na jakou se v amatérských a nezávislých filmech, dle mého názoru moc lidí nepouští. Nebát se, nedržet se při zemi, pořádně se odvázat a diváky co nejvíce pobavit. Pozvat je do jiné doby a zahrát si na hrdiny.“ (Petr Mašín)

Na filmu se pracovalo rok a půl. Prvních šest měsíců připravoval Petr Mašín scénář, rekvizity, hledal lokace a především herce. Svou účast mu přislíbili umělci z pražských nezávislých divadel (D13, Hlad a Hild) Druhý půlrok se pak všichni věnovali natáčení, výhradně o víkendech. Třetí půlrok Petr Mašín a Roman Rezek pracovali ve střižně.
Snímek je 100% autorský. Dokonce i hudba je mladým skladatelem Dominikem Sonntagem složena přímo na míru jednotlivým scénám. Petr Mašín pak ještě složil filmovou píseň k závěrečným titulkám.

Příběh filmu je smyšlený, ale opírá se o skutečnosti, které znepříjemňovaly život americkému lidu ve 30. letech. Války mezi gangy, pálení whisky v tajných palírnách, a nespočet úmrtí v důsledku požití nekvalitních lihovin.