Film Industry Prague 2019

Autor:

Mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest připravuje v rámci Film Industry program pro filmové profesionály, který se zaměří na distribuci, marketing a propagaci artových filmů, stejně jako na alternativní formy práce s publikem

V rámci programu bude představena práce The Einstein company, která stojí za marketingovou kampaní filmů Larse von Triera. Panelové diskuse otevřou témata nové distribuce, filmového vzdělávání v Evropě i nových AV obsahů. Hlavní program Film Industry Prague 2019 proběhne od 25.-27. března.

První den Industry bude zaměřen na způsoby propagace a vývoje filmového díla. Isabelle Fauvel z Initiative Film a Keith Potter z Global Catalyst Media se zaměří na Pitching a vývoj projektu v tandemu producent režisér. Experti budou po celý den k dispozici na one to one konzultace vybraným projektům. Den uzavře panelová diskuse o minoritních koprodukcích, kde tvůrci a producenti filmů ze sekce Nová Evropa spolu s představiteli Státního Fondu kinematografie budou diskutovat o různých případech a přístupech ke koprodukcím, producenti představí případové studie úspěšných projektů.

Druhý den Mathias Noschis ze společnosti Alphapanda představí způsoby, jak používat kampaně na sociálních médiích pro nízkorozpočtové filmy od fáze vývoje až po uvedení filmu. Eye on Films platforma připravila VR odpoledne, které se zaměří na distribuci VR a AR projektů a účastníkům představí úspěšné festivalové VR projekty. Na workshopu zaměřeném na přípravu filmových profesionálů na současný mezinárodní trh: Vývoj digitálních technologií otevře panelová diskuse otázky nových obchodních modelů, které jednoznačně ovlivní distribuci filmů a správu obsahu, stěžejní pro rozvoj evropského audiovizuálního průmyslu.

Všechny přednášky a masterclass budou v anglickém jazyce.