Nové kurzy postprodukce a color gradingu na Free Cinema

Autor:

Free Cinema vás zve na další dva kurzy za zvýhodněných podmínek.

Postprodukce v digitálních střižnách

Termín: 16. a 17. března 10:00 – 16:30

Víkendový workshop postprodukce vás naučí upravovat hrubý materiál, třídit ho a importovat do střihových programů a naučíte se základní funkce digitálních střižen. Více informací níže. Kurz vede střihač a experimentální filmař František Týmal.  Kurz je vhodný pro začátečníky a mírně pokročilé v oblasti úprav videa.

Řemeslo filmového střihače zahrnuje nejen uměleckou manipulaci s obrazem a zvukem, ale rovněž předpokládá širokou škálu technických dovedností. Obzvláště to potom platí ve světě digitálních médií, kde je nutné rychle se přizpůsobovat novým standardům a dynamicky se rozvíjejícím nástrojům.  Kurz filmové postprodukce nabízí orientaci v džungli digitálních formátů a termínů, přináší řadu poznatků a triků, jak vyzrát na problémy ve střižně a zasvěcuje účastníky do profesionální work-flow. Je určen nejen pro začínající střihače a filmové tvůrce, ale pro všechny, kteří se chtějí o této disciplíně dozvědět více. V rámci kurzu bude možné konzultovat vlastní problematiku a otázky, které trápí právě vás! Budeme pracovat s nástroji z palety Adobe CC, pokud pracujete s něčím jiným vůbec nevadí, všechny poznatky mají univerzální platnost a využití!!

filmova analyza

Barevné korekce videa

Termín: 23. března 10:00 – 17:00

Jednodenní workshop barevných korekcí videa bude plný praktických ukázek úprav video materiálu v programu DaVinci Resolve. Dozvíte se vše potřebné k nastavení pracovního prostředí, tipy pro korektní import materiálu a základní workflow v online fázi. Vyzkoušíme si základní úpravy obrazu, sekundární barevné korekce, tvorbu kreativního looku na většině světelných situací a přístup k nejběžnějším obrazovým trikům. Workshop povede profesionální kameraman Ondřej Belica, který má zkušenosti jak ze zahraničních filmových produkcí, tak i z českých televizí.

    • Pokud se přihlásíte do obou našich postprodukčních kurzů (Postprodukce v digitálních střižnách (16. - 17. března) + Barevné korekce videa (23. března), získáte od nás 20% slevu na kurzovném. Celý balíček zahrnující dva intenzivní víkendové semináře tak pořídíte za 4000 Kč.
    • Dílny probíhají ve Studiu za komínem, Novákových 380/18, 180 00 Praha
    • Více informací