Vznikl třídílný nezávislý dokument o Capoieře

Autor:

Tento pátek se v hradeckém biografu Centrál uskuteční premiéra třídílného nezávislého dokumentárně hraného seriálu o brazilském bojovém umění s názvem Capoierista - Když podlehneš kruhu.

FCapoieristailmař Pavel Pljuskov natočil dokumentárně hraný seriál, který vypráví o lidech, kteří si zamilovali brazilskou náturu a kulturu, podlehli kruhu a nebáli se bojovat. Příběhem provází čtyři trenéři, kteří mu přiblíží brazilskou capoeiru, ale také skrytá tajemství. Film ukazuje vášnivost bojovníků, kteří ochutnali veselý život, ale zakusili i bolest.

Ještě rozpracovaný dokument představil tvůrce společně s moderátorem v rámci festivalu Cinema Open. Diváci tak měli jedinečnou možnost slyšet a vidět jak snímek vznikal. Na plátně se promítaly ukázky z natáčení i fotografie ze vzniku. Závěr zakončila živá ukázka exotického tanečně bojového umění.

První projekce filmu o 3 dílech po 52 minutách je pouze pro zvané, veřejnost si na dokument bude muset zatím počkat. „Natáčel jsem ho čtyři roky a teď se o něj chci podělit právě s vámi a vašimi blízkými,“ vysvětluje Pavel Pljuskov a dodává: „projekce filmu v kině v Hradci Králové bude jen jedna jediná, tak to neprošvihněte. Film bude mít anglické titulky, tak se nemusíte bát, že by zahraniční doprovod nerozuměl,“ zve tvůrce své nejbližší fanoušky na svém FB. Kdo by měl o film eminentní zájem, může zkusit požádat o vstupenky přes FB filmu.