Tarantinovská černá komedie Šichta na Cinema Open

Autor:

V dalším tipu nezávislého filmu, který uvidíte letos na Cinema Open přinášíme odlehčený černo komediální žánr Šichta.

Film pojednává o tom, že na světě není o náhody nouze. Propletený příběh sedmi postav, které se potkávají v průběhu jednoho večera na jednom sídlišti a vzájemně se ovlivní.

Co má společného duo znuděných policistů na hlídce, duo aktivních lupičů na svém lovu a manželské duo, z nichž ona je na noční v baru a on má byt sám pro sebe? Divili byste se jak mnoho. Každá postava si ten večer užije svojí, a tak trochu společnou, šichtu.

Režisér reklam si natočil svůj nezávislý film

Stejnojmenný název snímku má na svědomí režisér několika reklamních spotů Bohdan Zajčenko, který je v oblasti nezávislého filmu poměrně nováčkem. Naštěstí si svůj um nenechá jen pro reklamy a obohatí o zážitek i filmové diváky. „Nejdůležitější je přimět diváka, aby cítil u filmu emoce, ať už jde o sci-fi nebo dokument, žánr je jenom obálka,“ praví 31 letý tvůrce, který má filmovou dráhou teprve před sebou. Už nyní ukazuje, že zvládá několik složek naráz. K filmu si napsal scénář, chopil se výborné kamery i funkční režie.

A šichta muselo být pro herce i jejich noční natáčení. Jejich složení je opravdu výborně poskládané, před kamerou se objeví známé tváře Miroslav Hruška, David Punčochář, Bohdana Pavlíková, Ondřej Pavelka, Tomáš Petřík, Tereza Vítů a Jaroslav Šmíd.

Povedená „tarantinovská“ komedie má na festivalu premiéru v sobotu 3.11. od 22:45.

Šichta

Akční, komedie, 2018, 13 minut

Režie: Bohdan Zajčenko
Scénář: Bohdan Zajčenko
Kamera: Bohdan Zaječenko
Hrají: Miroslav Hruška, David Punčochář, Bohdana Pavlíková, Ondřej Pavelka, Tomáš Petřík, Tereza Vítů, Jaroslav Šmíd

Odlehčený film Šichta je o tom, že na světě není o náhody nouze. Propletený příběh sedmi postav, které se potkávají v průběhu jednoho večera na jednom sídlišti a vzájemě se ovlivní. Každá postava si večer užije svojí šichtu.

Média