Vítěz letošního Cinema Open si odnese cenu v hodnotě 25 tisíc Kč

Autor:

Na podzim se v Hradci Králové uskuteční 9. ročník festivalu nezávislých filmů, tradičně v centru města v Bio Central ve dnech 2 .- 3. listopadu. Na diváky čeká pestrá kolekce filmů a na tvůrce mimořádná odměna.

Jsem brána Velké plátno kina představí tu nejzajímavější nezávislou, svobodnou a nekomerční tvorbu a vybere vítěze, který si odnese mj. i výhru od hejtmana Královéhradeckého kraje, v hodnotě 25 tisíc korun. Cenu Vortex za nejlepší nezávislý film si loni odnesl snímek podle povídky Stephana Kinga Jsem brána, předloni zase zvítězil žánrový snímek Lesapán. V letošním roce ještě mohou tvůrci své snímky přihlašovat, uzávěrka je stanovena na 12. října 2018. Poté bude rozhodovat mnoho členná porota složená z filmařů, kinařů, hudebníků a dalších filmových profesí, kdo si letos odnese cenu za nejlepší film, scénář a nejlepší kameru. 

Cena Královéhradeckého kraje šek Cinema OpenV jednání programu letošního ročníku jsou zajímavé filmové osobnosti, které se osobně zúčastní a budou na festivalu diskutovat s diváky či tvůrci. V hledáčku je režisér a producent Jan Svěrák, scénárista a režisér Marek Dobeš, střihač Adam Dvořák, storyboardista Kurt van der Basch, majitel Prague film school Tariq Hager a další. 

Snímky je možné přihlašovat do 12.10. zde.