Osmá Černá věž má již 117 filmů a ještě týden otevřené přihlášky

Autor:

Třicet malých filmů, deset velkých, deset nezávislých, dvacet pět dokumentů, jedna mladá tvorba, dvě minutky a neuvěřitelných třicet devět studentských filmů. To je aktuální počet registrovaných snímků na 8. ročník FFČV. Registrace končí 22. 8. 2018.

Filmy přihlašují režiséři nebo producenti na webových stránkách Filmového Festivalu ČERNÁ VĚŽ. Každý autor může přihlásit až 4 snímky, jejichž rok výroby spadá do let 2016 - 2018. „Věřil jsem, ostatně jako každý rok, že překonáme stovku přihlášených filmů. A filmaři nás opět nezklamali. Možná míříme na rekord. Dokonce nestíháme registrované filmy stahovat a tvůrcům odpovídat na ty stovky e-mailů, za což se vlastně omlouvám,“ vzkazuje tvůrcům Milan Pleva, ředitel FFČV. Největší nával je již tradičně v kategorii studentských filmů.

A co bude následovat po uzavření přihlášek? Celý realizační tým musí všechny přihlášené filmy během jednoho měsíce zhlédnout a poslat pod skalpel odborné poroty jen hrstku nominovaných. „Je to každý rok obrovský boj. Náš realizační tým je rozmanitý a co člověk, to jiný názor. Ale i tak se nakonec shodneme, které filmy poslat dál,“ prozradil Milan, jak to probíhá v zákulisí nominací.

Odborná porota letošního ročníku se již finálně utváří. Těšit se můžete opět na tváře ze světa kultury, filmu i společenského dění. Účast potvrdili například herečka Kamila Janovičová, pedagog a kameraman Anton Szomolányi nebo režisér Jakub Hussar.

Do Českých Budějovic budou srdečně pozváni všichni tvůrci, ať už jejich film bude nebo nebude nominován. Ti šťastnější pak film uvedou osobně budějovickému publiku.
Registrační formulář