Stavba kulis zabrala 5 let: Fan film Stíny kraje

Autor:

Před časem jsme informovali o plánovaném fun filmu Horn of Gordon Šimona Pešty, nyní musíme připomenout vznik neméně zajímavého projektu Stíny kraje se stejnou fantasy tématikou.

Mladí začínající tvůrci v čele se Svatoslavem Hofmanem a Jaroslavem Kejzlarem se potkali při studiu na škole a účastnili se s prvními filmy několika festivalů. Pět let pracují na hobitích kulisách a poslední rok na scénáři k filmu, který přenese diváky zpátky do Středozemě.

„Kulisy vznikají v domovských Orlických horách jednoho z nás už pět let. Chtěli jsme, aby případné natáčení probíhalo v maximálně realistickém prostředí, proto jsme na tvorbě hobití vesničky strávili stovky hodin. Je ale nutné podotknout, že náklady na stavbu byly minimální. Využili jsme harampádí z půdy, odpadní materiál nebo dary od kamarádů,“ informuje výtvarník filmu.

Stíny Kraje jsou zasazeny do období mezi Hobitem a Pánem prstenů. Vycházejí hned z několika Tolkienových knih (včetně Nedokončených příběhů) a také z informací, které se zatím ve filmu nikdy neobjevily. Je to příběh o hobitech a jejich bezstarostnosti, na niž nenápadně vrhají stín bytosti, které obcházejí hranice Kraje.

Tvůrci vybrali v kampani 160 tisíc a chystají se konečně využít své pracně zbudované kulisy v jejich fanouškovském filmu.

Média