Free Cinema uvádí: Celoroční filmové kurzy pro filmové nadšence

Autor:

V polovině září 2018 se rozjíždí další ročník filmových kurzů Free Cinema. Kurz “Jak vidět film” startuje 11. září a “Jak stvořit film” 18. září. Každé úterý od 16:30 se tak účastníci budou moci střídavě v Kasárnách Karlín a ve Studiu FAMU ponořit do filmové analýzy a do tvorby vlastních krátkých filmů.

Příprava scénáře, kamera, zvuk a mnoho dalších témat - to vše přiblíží účastníkům kurzů zkušení lektoři, kteří za sebou mají mnoho filmových a televizních projektů. Praktická průprava bude doplněna teoretickým rozborem děl filmových velikánů od počátků kinematografie až do současnosti. Celoroční kurz “Jak stvořit film” bude završen natáčením krátkých filmů a slavnostní premiérou v Kasárnách Karlín.

Free Cinema kurzy 2Filmové kurzy Free Cinema proběhnou v ročníku 2018/2019 již po šesté. Za tu dobu prošlo jejich branami až 250 studentů. Řada z nich se s filmem, který natočili během kurzu, dostala na filmové školy a vyhrála ocenění na festivalech. Nezisková filmová společnost Free Cinema pomáhá vyrobeným filmům s jejich další distribucí do českých kin a na filmové festivaly prostřednictvím distribučního projektu Free Cinema Films, který je podporován Státním fondem kinematografie.

Mezi lektory a přednášejícími figurují výrazné osobnosti českého autorského filmu, filmoví historici a vysokoškolští pedagogové. Za všechny můžeme jmenovat režiséra Tomáše Pavlíčka, který během léta představil svůj druhý celovečerní film Chata na prodej. Pavlíček zastane lekce o filmové režii a scénáři.

K charakteru projektu jeho dramaturg Jan Touš poznamenává: “Před pěti lety jsem sám prošel kurzy Free Cinema jako student. Vystudoval jsem politologii, ale Free Cinema převrátila můj život naruby. Díky ní žiji svůj sen a pracuji jako filmař a pedagog. Free Cinema není prostou volnočasovou aktivitou, koníčkem. Studenti se svými pedagogy vytvářejí opravdovou uměleckou komunitu, který odkrývá v lidech to nejlepší z jejich tvůrčího potenciálu.”

O Free Cinema

Milujeme film a chceme se o něj podělit se všemi – s dětmi, studenty, filmovými profesionály i amatéry. Free Cinema vznikla v roce 2012– jako vzdělávací a talentová platforma. Tvoří ji skupina filmařů, pedagogů a studentů filmových oborů. Společně vymýšlíme projekty na pomezí filmové výchovy a práce s publikem. Snažíme se diváky vzdělávat a kultivovat, vést děti k lásce k filmu a pomáhat talentovaným amatérům ve filmové tvorbě. Kdokoli tak může poznat filmové umění ve všech jeho podobách. Za šest let existence jsme uspořádali 800 akcí pro takřka 30 000 tisíc studentů a diváků.

Veškeré informace o kurzech a přihlašovací formulář najdou zájemci na stránkách www.freecinema.cz

    Dotazy zasílejte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Janu Toušovi, dramaturgovi projektu u kterého je možná i registrace.