Gottova Dívka z obrazu získá svoji tvář

Autor:

V sedmdesátých letech minulého století zpíval Karel Gott o tajemné Dívce z obrazu. Dnes po více než třiceti letech, se tým tvůrců rozhodl dát jí konečně tvář a natočit k písni krátký film.

Pocta hudební legendě z rukou filmaře

Text Zdeněk Rytíř, hudba Petr Hapka a zpěv Karel Gott. Ze spolupráce těchto tří velikánů československé hudební scény vznikla ještě na začátku sedmdesátých let minulého století skladba Dívka z obrazu - citlivé vyznání o nenaplněné lásce muže k děvčeti, které viděl jen na obraze.

Dnes už kvalitu písně prověřil čas a proto se tým tvůrců kolem nezávislého filmaře Lukáše Koláčka rozhodl vytvořit i filmovou podobu nadčasového příběhu lásky. Film Dívka z obrazu dá tajemnému děvčeti konečně nejen tvář, ale má být i poctou hudební legendě Karlu Gottovi.

Celý snímek bude stylizovaný do blíže neurčené retro doby, která pode tvůrců nejlépe vystihuje poetiku písně.

Divka z obrazu Sarah Haváčová„Odehrává se v neurčité době. Nepostřehneme žádné moderní technologie jako je mobil či digitální hodinky, auta, letadla a tak podobně. Doba je sice neurčitá, ale vzhledem odkazuje k padesátým létům minulého století. Atmosférou ji lze charakterizovat asi jako prostředí třicátých let v bývalém Československu,“ približuje filmař Koláček, sám velký obdivovatel Karla Gotta: „Čas, kdy se muži chovali k ženám jako kavalíři a ženy také ctily jistou etiketu,“ doplnil Koláček, který před pár lety slavil úspěch v Česku a na Slovensku s nezávislým filmem Marinka, inspirovaným stejnojmennou milostnou povídkou Karla Hynka Máchy.

Vhodné exteriéry i interiéry našli tvůrci na Moravě - v Brně a přilehlém okolí. Natáčení startuje v červnu a poslední klapka padne v prosinci. Premiéra je plánovaná na rok 2019.

V hlavních rolích se představí herci Martin Hudec, Kamila Janovičová a titulní tvář dívce z obrazu propůjčí Sarah Haváčová. Diváci v Česku i na Slovensku si ji mohou pamatovat z pohádky české televize Škola princů nebo z jedné epizody seriálu Specialisté.

O zajímavém projektu a jeho vývoji se více dozvíte zde.