Seminář o distribuci nezávislých filmů

Autor:

Distribuční nabídka nezávislých filmů a alternativního obsahu – úskalí a možnosti.

V dnešní době, kdy v návštěvnosti kin vedou americké blockbustery se superhrdiny nebo současné české hrané filmy, je poptávka po méně diváckých filmech menší, než bychom si přáli. Díky digitalizaci kin a s tím spojené změně dramaturgie a programování mají okrajové segmenty distribuční nabídky a alternativní obsah svůj prostor. Ten je však značně omezený a pro kina znamená nejistotu. Cílem semináře je otevřeně diskutovat o potenciálu nezávislých filmů (alternativních programů), společně pojmenovat úskalí a rizika jejich distribuce a tím rozšířit možnosti šíření těchto filmů a programů. Seminář by měl probíhat v dialogu distributorů s kinaři, jejichž zkušenosti a požadavky jsou pro úspěch každého filmu zásadní.

Přijďte se aktivně zúčastnit semináře, prezentovat svoji vizi a své zkušenosti. Sdílení informací a diskuze s ostatními profesionály může rozšířit možnosti distribuce a programování a pomůže vám oslovit další diváky. Seminář se bude skládat z příspěvků zástupců distribučních společností a panelové diskuze.

Online registrace

Nabízíme prostor pro prezentaci vaší společnosti či aktuálního projektu a místo v diskuzním panelu.  Pokud máte zájem prezentovat vlastní zkušenosti s distribucí či uváděním nezávislých filmů, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poskytneme odpovídající prostor.


Tomáš Žůrek, vedoucí obchodního oddělení NFA (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)
Iva Žáková, programistka NFA do českých kin (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Distribuční nabídka nezávislých filmů a alternativního obsahu – úskalí a možnosti
Termín konání: úterý 5.6.2018 od 10:30 hodin.
Místo konání: kino Ponrepo, Bartolomějská 11, Praha 1