Hudba z nezávislých filmů, to je nová služba Unitrack

Autor:

Není to tak dávno, co zasvěcené hlavy tvrdily, že nezávislý film v Čechách je nesmysl. Máme tu přeci filmy do kin, televizní filmy, studentské naděje. A není to tak dávno, co se proti této myšlence rozhodl Unitedfilm bojovat.

Unitrack vinyl UnitedfilmFilmový portál Unitediflm funguje už čtvrtým rokem. Za tu dobu dokázal laické i odborné veřejnosti, že v Čechách nezávislý film existuje a objevují se i pozoruhodné filmy, za které by se nemuseli stydět ani naši přední profesionálové. A to prosím pěkně, na vznik nezávislého filmu nikdo nevynakládá smysluplně ani korunu. Žije v šedém pozadí a i přesto se dokáže některý z nich zablesknout. Vyrostly už první hvězdy, rostou další talenti. Portál za svoji dobu konfrontoval naše tvůrce s lákavými světovými jmény, vydává tištěnou ročenku, komiks a šíří tak myšlenky svobodného filmu z celého světa, spojuje je s ideály, na kterých by měl být definován český svobodný nezávislý film.

Jako další důkaz v kvalitu a schopnosti nadaných nekomerčních filmařů začíná i nová služba s názvem Unitrack. Nejedná se totiž jen o vrstvu příběhu, kamery nebo hereckých kvalit. Dobrou práci odvádějí filmaři či jejich blízcí spolupracovníci i na poli filmové hudby. A právě proto, i jako zpříjemnění četby, se otevřela služba přehrávače filmové hudby z nezávislých filmů.

První deska Taranis film od Martina Doležala

Unitrack Taranis filmJak to celé funguje? Na hlavní straně se pomocí služby Soundcloud objevil modul, který nabízí zrovna aktuální album. A začínáme antologií Taranis film, za jejichž jménem se objevuje leader Martin Doležal. Kromě postu scénáristy, režiséra a střihače zastává i post autorského skladatele a hudebníka. Se svými kolegy zkompiloval album s názvem Taranis film 2005-2017. Neoficiální deska obsahuje téměř 40 minut instrumentální i zpívané hudby z filmů vyprodukovaných v daném rozmezí, v čele s hity Rande s osudem nebo Už nebude líp, z jeho proslulé série o Vojínu Arahosovi (většina filmů k vidění na Vortexu).

Unitrack funguje stejným způsobem jako kanál Vortex, kde se umísťují volně dostupné nezávislé filmy ke zhlédnutí. Redakce přijímá hudební alba z filmů. Podmínkou je redigovaný výběr skladeb, jejich umístění na Soundcloud a přiložený booklet.

Takže, těšme se na nové hudební zážitky z nezávislých filmů.