Blíží se konec uzávěrky filmové soutěže pro Královéhradecký kraj

Autor:

Pro filmaře z Královéhradeckého kraje a přilehlých krajů, kde se soutěž neuskuteční, připomínáme blížící se konec uzávěrky v Červeném Kostelci, která je upravena a posunuta o dva dny, na 2. dubna 2018.

Kino Luník v Červeném Kostelci hostí podruhé v řadě konání regionálního kola filmové soutěže v Královéhradeckém kraji. Soutěž s názvem Český videosalon a národním finále v Ústí nad Orlicí si zapisuje již 65. ročník a platí za svůj pomyslný vrchol, na který může tuzemský neprofesionální soutěžící dosáhnout.

Malebné osmitisícové město v podorlickém podhůří nabízí příjemný komfort pro soutěžící i diváky. Historický sál Kina Luník, ve kterém dříve měli před výstavbou divadla zázemí proslavení kostelečtí ochotníci, je dnes poměrně hojně navštěvované kino pro dvě stovky diváků, které se stane důstojným stánkem pro soutěžní klání nejlepších filmů v kraji.

Ceny kolážLetos, po tříletém cyklu, dojde k obměně poroty. Pomyslné žezlo po dokumentaristce Silvii Dymákové převezme režisérka a scénáristka Eva Toulová, kterou v porotě doplní další novicové, režisér Jonáš Vacek a filmař, zvukař Allan Šubert. Kromě pamětních plaket s postupem do celostátního kola, budou účastníci bojovat i o Cenu hejtmana Královéhradeckého kraje, za zajímavý tvůrčí počin a o Cenu za  kameru od Královéhradeckého kraje. Diváci si budou moci zvolit opět Cenu diváků. Součástí bude i exkurze do kino kabiny a ukázka profesionální filmové techniky. Po slavnostním vyhlášení je zařazen dárek pro soutěžící a diváky, krátký komediální předfilm z dílny kostelečáků a projekce celovečerního filmu Pepa s Michalem Suchánkem v hlavní roli.

14. dubna se bude v kině Luník opět bojovat o postup do celostátního finále a hodnotné ceny od Královéhradeckého kraje. Přihlásit snímky můžete pohodlně přes Filmdat, kde najdete i podrobnosti soutěže. Neváhejte a snímek neodkladně přihlaste, kapacitní pásmo soutěže je z 70% vyčerpáno.