Zapojte se do boje o cenu festivalu Academia Film Olomouc

Autor:

Jeho 53. ročník pořádá Univerzita Palackého v Olomouci ve dnech 24. - 29. 4. 2018. Uzávěrka přihlášek filmů je stanovena na pátek 23. prosince 2017, náhledová kopie snímku musí být doručena do pondělí 16. ledna 2018. Ještě předtím, než se pustíte do samotného přihlášení filmu, věnujte prosím pozornost samotným  podmínkám  přihlášení.

Mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc aktuálně přijímá přihlášky do soutěžních sekcí:

    •    Cena RCPTM* za nejlepší mezinárodní populárně-vědecký dokumentární film

        *Regionální centrum pokročilých technologií a materiálů
                 Vítězný film získá 50 000 Kč

    •    Cena innogy za nejlepší česko-slovenský populárně-vědecký dokumentární film

    •    Cena za nejlepší krátký populárně-vědecký film

Přihlašovat snímky mohou producenti, distributoři a tvůrci prostřednictvím online formuláře do 23. prosince 2017. Náhledovou kopii je třeba doručit nejpozději do 14. ledna 2018 a to buď fyzicky na adresu: AFO, Gabriela Knýblová, Univerzitní 3, 771 47 Olomouc, případně zaslat elektronicky odkaz ke stažení na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Přihlášení filmu do všech soutěžních sekcí je ZDARMA!

WATCH & KNOW: CO JE PODLE AFO POPULÁRNĚ-VĚDECKÝ FILM?

V rámci soutěžního festivalového výběru tvůrcům a producentům nestavíme žádné zdi a hranice při volbě žánru nebo tématu, audiovizuální formy a obsahu. Velká filmová plátna během AFO pravidelně patří jak celovečerním faktuálním snímkům s humanitní, sociální či přírodovědnou tematikou, tak televizní tvorbě, krátkometrážním online dokumentům či velkorysým wildlife produkcím zachycujícím živelnost divoké přírod