David Balda natáčí svůj další film

Autor:

Talentovaný 17 letý tvůrce natáčí další svůj nezávislý film. Tentokrát s rozpočtem téměř 600 tisíc korun a s leteckou tématikou.

Příběh armádního pilota, který neskutečně směle žil láskou k létání až do chvíle, kdy na scénu nastoupila stará nevyřešená tajemství pod rouškou StB a udělala z něho oběť minulého režimu. Film je inspirován skutečnými událostmi. "Scénář je inspirovaný příběhem mého dědy, který jako armádní pilot potajmu ve své garáži opravoval neletový vyřazený československý stroj Z-126. Létání pro mě znamená neuvěřitelnou volnost tam nahoře, kde je všechno malé, ale zároveň obrovské,“ rozplývá se mladý režisér.

David Balda mysdědou2 lJen zlomek lidí má tušení, jak probíhalo letectví v době normalizace a čím si museli tehdejší letci projít, respektive co byl jejich každodenní chleba. Kromě zobrazení doposud neprobádaného tématu se mohou diváci těšit i na pravá letadla jako například Z-126, Pionýr, Z-43, MiG 15 a známé herecké tváře jako Stanislav Zindulka či Jiří Dvořák. „I přes opravdu překvapivou a tajemnou zápletku s StB chci, aby z filmového plátna vyzařovala láska a nadšení pro létání a aby si každý divák z filmu odnesl pocit, který ho na moment vrátí do dětských let, kdy každý z nás o něčem snil,“ dodává režisér.

Rozpočet filmu byl složen z veřejné sbírky, sponzorských a vlastních financí. Natáčení začalo na začátku srpna a je plánováno až do druhé poloviny září. Následná postprodukce bude trvat do začátku roku 2018. Ve stejném roce počítáme s uvedením filmu do kino distribuce.

Připomeňme, že David Balda nedávno překvapil svým středometrážním debutem Pomsta, který byl na začátku tohoto roku přijat na obrazovky České televize. Jak jsme informovali zde, na podzim tohoto roku uvede David Balda svůj celovečerní debut Nevinná krutost do kino distribuce a bude se tak promítat v mnoha českých kinech.

Reportáž z natáčení České televize