Soutěžte o postup do národního finále i skvělé ceny

Autor:

Velké kino, profesionální porota, skvělé ceny i malebné město jsou hlavní lákadla krajské filmové soutěže Český videosalon pro Královéhradecký kraj, která se uskuteční 8.dubna 2017 v Kině Luník v Červeném Kostelci. Na přihlášení do soutěže zbývá posledních pár dnů, uzávěrka, která spadá na posledního března se nezadržitelně blíží.

Porota soutěže zasedne ve složení dokumentaristka Silvie Dymáková, dramaturg a režisér Petr Bělík a kameraman Tomáš Drdácký.  První dva jmenovaní, v současné době pracující zejména pro Českou televizi, budou na krajském kole po třetí, novicem je Tomáš Drdácký z Prahy, zkušený kameraman z televize Prima a celovečerních filmů. Připomínáme, že snímky se přihlašují přes portál Filmdat.cz a zasílají elektronicky přes úschovnu. Efektivní a bezplatná služba pro filmaře funguje již druhým rokem. Soutěž je připravena i na nechtěný azyl filmařů z kraje Ústecký a Liberecký, kde bylo krajské kolo zrušeno.

Soutěž otevřena pro kraje: Královéhradecký, Ústecký a Liberecký

Ceny kolážFilmaři regionu se mohou těšit na zajímavé ceny od Královéhradeckého kraje, nové pamětní plakety za úspěch jejich snímku, na proplacení náhrady cestovného a na dárek v podobě filmového dresu. Mezi hmotnými cenami najdeme metrovou FullHD LED televizi, outdoorovou 4K kameru, sluchátka Sennheiser nebo selfie tyč. V jeden den tak mohou účastníci spojit prezentaci svého snímku s následným rozborem od porotců s příjemným výletem do krásného města Červený Kostelec. A pokud si odnesou postup snímku do národního kola nebo jednu z cen, je to opravdu naplno využitý čas.  Nápoje a drobné občerstvení bude k dispozici na baru přímo v kině. Na oběd a večeři je vyhrazená restaurace u divadla J.K. Tyla v centru města, asi 10 min chůze od místa konání.

Stránky soutěže na Filmdatu

Stránky kina Luník s informacemi o soutěži