Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 864

Přestat se má v nejlepším - jubilejní 10. ročník Klapky

Autor:

Letošní 18. březen patří festivalu Klapka. Nastávající ročník je však zvláštní nejen svým kulatým jubileem, je totiž poslední.

Pokud máte o víkendu čas a jste zapálení pro sledování či tvorbu filmu, určitě dorazte do kladenského kina Hutník na festivalovou Klapku. Program začíná ve 13.00 a je zakončen večerní afterparty. Již tradičně je promítání rozděleno do čtyř nabitých bloků, ve kterých se o vaši pozornost utkají jak amaterská tvorba, tak díla studentská a nezávislá. Dále bude ke shlédnutí film režiséra Jiřího Volka s V. Neužilem v hlavní roli: "3.poločas", který byl nominovaný na Českého lva. Nebude chybět ani fotografická soutěž spojená s výstavou stovek snímků.

Kategorie amatérů:
Bio - Taranis Film
Kyselý dech - Lukáš Bulava
Do Černoboru! - Philipp Nosák
Máme společnost - Štěpán Etrych
Kvalitní materiál - Taranis Film
Zloby z rybníka - Miroslav Bula
GARBAGE MAN - Peter Kružic
TROJČE - Petr Mašín & Roman Rezek
Jóga po slovensky - Ján Kuska, Nicolausfilm

Kategorie studentská :
Jáma - Filip Kilián
Dobývání severího pólu - Lucie Vostárková
Po Špičkách - Martin Kostelník
Medvídek - Ruy Okamura
Supervoid - Michael Bukovanský
Střet fandů - Leoš Kastner
Soukromé lekce - Patrik Ulrich
Jeden z nás - Kristýna Lesná

Co se týče festivalové budoucnosti, organizátoři se vyjádřili takto:

"Už jste byli na Klapce? Ještě ne? A nebo vám ta loňská utekla? Tak to koukejte přijít napravit letos v sobotu 18. března. A proč se na vás těšíme? Protože máme letos fakt luxusní promítací program! Protože máme podruhé za sebou jako bonus film nominovaný na Českého lva! Protože máme hosty, kteří rozumějí Klapce jak Jirka Bartoška karlovarskému MFF! A možná i proto, že pro nás pro všechny bude letošní Klapka poslední. Fakt poslední Klapka. Říká se, že v nejlepším se má přestat. My se dlouho prali s pocitem, že překonávat sami sebe je po každé další Klapce těžší a těžší. A proto jsme se rozhodli, že se rozloučíme ve velkém stylu na 10. narozeninách Klapky - a taky že budeme fér, a dáme vám to vědět předem. Ať si stihneme naplánovat dopoledne, protože takovou akci si prostě nemůžete nechat ujít! A my vám i naposled slibujeme, že pro vás ze sebe i po desáté vyždímáme maximum! Už je jasné, proč si nemůžete nechat desátou Klapku ujít? Protože až se vás budou vnoučata ptát: "Dědo, babi, co to bylo za famózní festival, ta Klapka?" Vy můžete hrdě prohlásit: "Jó, já byl tenkrát u toho!"

Já osobně se na Klapku vydávám už potřetí. Můžu jen potvrdit, že organizace je provedena opravdu profesionálně a každý ročník má spoustu zajímavých věcí, co nabídnout. Doufám tedy, že i závěrečná narozeninová Klapka bude co možná nejzdařilejší. Snad se v Kladně uvidíme společně s některými z vás a za rok budeme jen v dobrém vzpomínat.