Bratislavský Cinemax nabídne IMAX, ATMOS i D-Box

Autor:

Koncem května by se Bratislava měla dočkat otevření nového multiplexu v novém obchodním a zábavním centru Bory Mall. Multiplex nabídne celkem 12 sálů včetně sálu IMAX a dvou sálů s Dolby ATMOS a pohyblivá křesla D-Box. Zároveň tím končí v hlavním městě Slovenské republiky monopol jediného kinooperátora, společnosti Cinema City.

Sál IMAX by měl nabídnout celkem 476 sedadel. Kapacita sálu tak bude větší jak v jediném českém kině IMAX v Praze na Floře. Bohužel se nám z oficiálních zdrojů nepodařilo získat informaci, zdali již bude v Bratislavě k dispozici laserový projektor IMAX. Avšak z kuloárních informací máme informaci, že na Borech by měla být ještě klasická dvojice 2x2K DLP projektorů s xenonovými lampami. 

Avšak filmoví fandové nemusí propadat zoufalství, jelikož rovnou další dva sály budou vybaveny 4K projektory a 3D zvukovým systémem Dolby ATMOS.

 

Ukázka vizualizace jednoho ze sálů Cinemax Bory Mall Bratislava. Autorem je ateliér architektury at26 s.r.o. z Bratislavy. Zdroj obrázku: at26.sk 

 

Na své si přijdou i vyznavači čtvrtého rozměru. K dispozici budou i pohyblivé sedačky D-Box. A když jsme u sedaček, tak v každém sále by měly být celkem tři typy sezení, s D-Box čtyři. Kromě základních sedadel budou k dispozici o 30 cm prostornější sedadla s označením Premium Plus.  A pro nejnáročnější diváky jsou pak připraveny sedačky VIP Lounge ve speciálních lóžích, které jsou o 90 cm prostornější. Diváci VIP Lounge budou mít navíc k dispozici jak vlastní pokladnu bez front tak i VIP kavárnu.

Ondřej Beck, www.digitialnikino.cz

Média