Chystá se žánrovka Žluté květy

Autor:

Režisér populárního a úspěšného dokumentu Králové videa Lukáš Bulava momentálně připravuje svůj celovečerní hraný filmový debut s názvem Žluté květy. Tento odvážný, sebevědomý a výrazný nezávislý tvůrce opět zkouší rozjet film bez klasických berliček českých komerčních filmů, tedy koprodukce u České televize nebo grantu od státního Fondu.

Jeho dokument, stejně jako mnoho jiných nezávislých filmů různých žánrů jsou jasným důkazem, že se v Česku dají točit filmy i jiným než běžným zaběhnutým způsobem a mimo komedií a pohádek nabízí český filmař i daleko bohatší žánrovou paletu. Oč má v nadcházející novince Lukáše Bulavy jít? Československo, sedmdesátá léta, vyšetřování několika krvavých vražd v malé, zapadlé vsi plné podivných charakterů. Tak by se dal zjednodušit popis kriminálního thrilleru Žluté květy. 

zlute kvety 3

Cílem je natočit žánrový, dobový, celovečerní film, pojetím navazující na tzv. „Kalašovky“ (kriminální filmy režiséra Petra Schulhoffa s Rudolfem Hrušínským v roli majora Kalaše – Po stopách krve, Vrah skrývá tvář atp.) stylem i dějem připomínající italské giallo filmy z období šedesátých až osmdesátých let (typické častým výskytem krvavých scén, vysoce stylizovanou kamerou, důrazem na atmosféru a neobvyklou hudbou, dějově jde většinou o mysteriózní či psychologické detektivky, významnou úlohu v nich hraje také erotická tematika.)

Herecké obsazení bude složeno z kvalitních, ale neokoukaných herců z celé České republiky (Robert Vrba, J. Achab Haidler, Petr Panzenberger, Stanislava Jachnická, Zuzana Truplová, Adam. Langer, Krystína Krajíčková Panzerbergerová a jiní). Účast přislíbily i dvě herečky českého původu, které hrály ve starých, italských filmech (Zora Ulla Keslerová, Zuzana Martínková). 

zlute kvety 2
Tvůrci mají za sebou natáčení promo videa a přinášejí Vám první fotky ze zákulisí jedné odlehlé lokace, do které je příběh žlutých květů z velké části zasazen. Více najdete na jejich facebooku či instagramu zlutekvetyfilm. Za jakoukoliv podporu vám tvůrci budou vděční. Podívejte se na jejich svěží promo video pod článkem.

Žluté květy (teaser - promo 2021) from Bionaut on Vimeo.